Vzdělávání na Kadaňsku

Informační portál projektu MAP ORP Kadaň

Aktuality

Projekt

Výstupy projektu

Aktuality: Aktuality projektu

Zápis z Besedy s autorkou Petrou Martiškovou Beseda ke knize Léto v síti 17.6.2024

24.6.2024:
Datum a čas konání: (od - do) 17.6. 2024 od 11:00 do 12:30 hod
Místo konání: Základní škola Krátká 676, Klášterec nad Ohří

 

Beseda ke knize Léto v síti - nebezpečí na sociálních sítích

Dne 17.června se pro žáky 7.A a 8.A ZŠ Krátká 676, Klášterec nad Ohří, uskutečnila beseda se spisovatelko paní Petrou Martiškovou. Téma besedy se zaměřovalo na problematiku nebezpečí na sociálních sítích.

Beseda začala fascinujícím úvodem, kde paní Martišková žáky provedla světem psaní a spisovatelských počátků. Podělila se o své zkušenosti s procesem tvorby knihy od prvotního nápadu až po samotné vydání, kde přitom žáky seznámila se zajímavostmi ze světa knih a nakladatelství.

Nikdo z přítomných nezůstal lhostejný ani při tématu vydání knih vlastním nákladem. Paní Martišková žákům  předvedla ukázky ze svých vlastních děl a zároveň  upozornila na různá nebezpečí, která mohou na internetu číhat, jako je kyberšikana či závislost na sociálních sítích.

Velkou část besedy tvořila prezentace s ukázkami, které názorně ukázali,  jak se lidé prezentují na sociálních sítích a jak ve skutečnosti vypadají. Žáci byli také povzbuzeni k zamyšlení nad vlastním chováním online prostřednictvím zábavných testů k tématu.

Celkově tato beseda poskytla žákům velmi poučný pohled do světa psaní, vydávání knih a aktuálních výzev, které mohou na internetu číhat. Díky této interaktivní besedě mohli žáci lépe porozumět důležitosti uvědomění si rizik a zodpovědného chování online.

Přílohy :

Galerie :

Článek vyšel : 24.6.2024, počet zobrazení : 95 (95 tento měsíc)